Ailece izleyebileceğiniz 8 süper TV şov

Paylaş

Unutmayın, evin reisi televizyondur. Evde ne izleniyor, nasıl bir enerji yayılıyorsa gününüz geceniz, içiniz dışınız o olur. Ruh sağlığımız için iyi, zeki, insani ve yenilikçi şeyler izlemek idealdir kuşkusuz. Son bir iki sezondur şanslıyız bu açıdan. Yeni tematik kanallar olan TLC, Lifetime, Foxlife ve 24 Kitchen’da ilginç ve kaliteli birçok yapım var. Her konuda değişim realityleri ağırlıkta. İşte her biri izlenmeye değer sekiz yapım listemiz:

#1 Say It To My Face (Lifetime)

Tam bir şimdiki zaman kılavuzu. Ekibimiz, sosyal medyada kötü yorumlar alıp batma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve çoğu aile işletmesi olan restoranları kurtarıyor. Menüden dekora, garsonların tavrından servis sorunlarına, tüm ambiyansı ve yemekleri yeniden yapılandırıyor. Çoğu kez zor oluyor çünkü yardım isteyen işletme sahipleri tutucu ve endişeli oluyor genellikle. Fakat değişmez ve restoranı açık tutamazlarsa bu onların sonu olur! Sonunda yeniden doğan restorana, kötü yorum yazan sosyal medya eleştirmenleri tekrar davet ediliyor ve onlara güzel bir yemek deneyimi sunuluyor. Günün sonunda sosyal medya puanları yükselen lokantacılar mutluluk gözyaşlarına boğulurken ekran başında onlara katılmamak ve zaferi hissetmemek olanaksız.

#2 Jamie’nin 15 Dakikalık Yemekleri (24 Kitchen)

Ünlü İngiliz şef, yemek yazarı ve TV starı Jamie Oliver’ı tanımayan yoktur herhalde. Hani şu bağda bahçede piknik tüple bile mucize yemekler pişirip parmaklarını yercesine elleriyle tadına bakan sevimli adam. Yıllardır birçok yemek programı yaptı, şu sıralar 15 Dakikalık Yemekler’le fethediyor mutfakları. Tarifleri pratik ve son derece garantili. İzleyin ve içinizdeki şefe merhaba deyin!

#3 B.O.R.N. To Style (Lifetime)

New York’lu yaşam tarzı / lifestyle şölenine hoşgeldiniz! Herhangi bir sebeple imajından mutsuz olan, görünüşü yüzünden özel hayatı, kariyeri ya da sosyal hayatı kötü giden kadınları alışverişe götürüp onlara giyinmeyi yeniden öğreten ve modanın körükörüne takipçisi olmayan anlamlı bir stil kazandıran yapım. Tipik “beni baştan yarat” konseptinin butik ve çok eğlenceli bir versiyonu. Eğlencenin asıl kaynağı da, beşi de birbirinden uçuk ve sevimli erkek stylistten oluşan ekip. Finaldeki takdir kazanan değişimler duygu patlaması yaşatıyor.

#4 Flipping Vegas / Boston / Zombie House (Lifetime)

Ucuza virane evler alıp güzel ve akıllıca restore ettikten sonra karlı satışlar yapan emlakçıların heyecan dolu maceraları. Satın aldıkları evleri yeniliyor, kaç bin dolar kazandıklarını ilan ediyorlar. Onarım için harcanan bütçeyi ve alım – satım rakamlarını açıklıyor oluşu hem iş ve pazarlama hem de yaşam bilgisi açısından çok anlamlı. Tasarım boyutu da ufuk açıcı ve zevkli. İş kalitesi ve dürüstlük açısından ise bol bol iç çekmenize neden olacak ders niteliği yüksek, öğretici bir seri. Gün içinde bir ya da birkaçına rastlayabilirsiniz.

#5 Dogs: The Untold Story (TLC)

“Evdeki köpeği anlamak için onun bütün ailesini tanımalısınız” mottosuyla yola çıkan bu harika program, evcil köpeklerimizin vahşi akrabalarının yaşamlarına ve davranışlarına odaklanıyor. İnsanın en yakın dostu ve çalışma arkadaşı olan evcil köpeklerin adalet duygusuna sahip olduğunu biliyor muydunuz? Tıpkı vahşi köpekler gibi! Evcil köpek ifadesi insanların arasında yaşayan tüm köpekleri kapsıyor bu arada, sokak köpekleri dahil. Evcil, evde beslenen veya sahipli anlamına gelmiyor diğer deyişle. Köpeklerin son derece duygusal, cesur, çalışkan ve hayranlık verici doğasını keşfetmek herkese çok iyi hissettirecek. Nasıldı o meşhur deyiş: Hayvan sevgisini tadana kadar insan ruhunun bir bölümü uykudadır. Ve evet, bu bir şov değil gerçeğin kendisi…

#6 Surviving Marriage (Lifetime)

Bitmek üzere olan evliliğini kurtarmak isteyen çiftler ıssız bir adada yapayalnız bırakılıyor ve çoğu kez altından ancak birlikte kalkabilecekleri günlük ödevler ve etaplarla sınanıyorlar. Doğada yaşam savaşı verirken birbirlerini yeniden keşfediyor veya birbirleri hakkında unuttukları bilgileri hatırlıyorlar. Günlük hayatın ve yılların yorduğu hatta kopmanın eşiğine getirdiği ilişkilerini ve birbirlerine tahammüllerini restore etme imkanı buluyorlar. Benim rastlayıp izlediğim bütün bölümler mutlu sonla bitti. Çiftler birbirlerini gözden çıkarmaktan vazgeçip birlikte devam etmeye karar verdi. Gördüğüm en iyi, en cesur, en faydalı TV yapımlarından. Her ilişkide kendinizle yüzleşip derinlemesine sorgulamak da cabası.

#7 Tiny House Nation (Lifetime)

Kapitalizmin kalesi ABD’de artık aileler arasında küçük ev akımı var. Fight Club’ı hatırlayın: Sahip olduklarınız size sahip olur! İşte bu bilgiden dersini yeterince alıp aklı başına gelen bazı insanlar çocuklarını ve kedi köpeklerini yanlarına alıp eşyalarını ve yaşadıkları metrekareleri küçülterek özgürlüklerini geri alma yolunu seçiyor şimdilerde. Azalıp sadeleşerek huzura kavuşuyorlar. Tüketim kültünün tavan yaptığı bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için de sonsuz nasihatler içeren bir felsefesi var küçük ev yaşamının. Son derece yaratıcı tasarımlar ve  günlük ihtiyaçlara en uygun çözümlerle şekillenen küçük evler gerçek bir fetiş ve bu program tam bir ilham yuvası.

#8 Late Late Show With James Corden (Foxlife)

İşte budur! Dünyanın en büyük pop starlarıyla yaptığı Carpool Karaoke serisiyle fıtına gibi esen bebek yüzlü ve dünya tatlısı İngiliz şovmen James Corden’in TV şovunu biliyorsunuz: Late Late Show… hafta içi her gün bol tekrarlı ve tabii ki altyazılı şekliyle ülkemizde de yayında. Bu şov anlatılmaz tiryakisi olunur! Saatlerinizi ayarlayıp her gece bir doz James Corden izledikten sonra bebekler gibi uyuyabilirsiniz.

Not: Bu içerikte adı geçen yayın kuruluşlarıyla reklam anlaşması yapılmamış olup, isimler ve markalar kamu yararı gözetilerek paylaşılmıştır. 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir