Tenisin Yıldızları etkinliğinde vale skandalı

Paylaş

TEB BNP Paribas Tennis Stars Series (Tenisin Yıldızları Serisi) organizasyonu kapsamında dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen gösteri maçında, dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova ve Türk milli tenisçi Çağla Büyükakçay karşı karşıya geldi.

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan, kadınlar eski dünya 1 numarası Sharapova ile dünya sıralamasında 160. basamakta bulunan Büyükakçay’ın müsabakası 2-0 Sharapova’nın galibiyeti ile sonuçlandı.

İstanbul’daki etkinliğe tenisseverler ve ünlüler yoğun ilgi gösterdi. [NTV/CNN Türk]

Maçta dolandırıcılık skandalı!

Yaklaşık 15 bin kişinin izlemeye gittiği karşılaşmada kendilerine görevli süsü veren bir çete, onlarca kişiden vale parası aldı.

Maç nedeniyle yoğun bir trafik yaşanan Sinan Erdem’in önünde kollarında görevli bandı bulunan bazı kişiler, otoparkın dolu olduğunu söyleyerek araçları yol kenarında dubalarla ayırdıkları bölüme park ettirdi. Araç başına da 20 lira ücret aldılar.

Karşılaşma sonrasında araçlarını almaya gidenler ise büyük bir şokla karşılaştı: Görevlilerin sahte olduğu ortaya çıkarken araçların tamamı trafik polisi tarafından otoparklara çektirilmişti.

Gece geç saatlere kadar pek çok kişi aracını bulmak için yoğun çaba sarf etti.

Trafik polisleri son zamanlarda böyle büyük organizasyonların yapıldığı yerlerin önünde benzer çetelerin faaliyet yürüttüğünü ve vatandaşı mağdur ettiklerini belirterek, bu organizasyonlara gidenleri uyardı. [T24]

Emniyet güçlerinin organize dolandırıcılık olasılığından haberdar olmasına rağmen önlem alıp mağduriyete engel olmak yerine her şey olup bittikten sonra vatandaşı uyarması ise tam skandal.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir