Gerçek aşkınızı DNA testi bulursa?

Paylaş

İnsan psikolojisi, kadınlık-erkeklik halleri, aşk ve ilişkiler hakkında çarpıcı olduğu kadar güncel tespitler barındıran çok sürükleyici ve gerilim dolu bir kitap.

İnsanlığın aşka olan ihtiyacı ve umudu her devrin meselesi. Tinder, Facebook, Instagram, Happen, Scorp gibi internet araçlarıyla iletişimin çığrından çıktığı günümüzde doğru kişiyi bulmak ise hemen her şeyden daha zor gibi. Şanslıyız ki tam da bu soruna eğilen bir kitap var elimizde. John Marrs’ın yazdığı psikolojik-gerilim romanı ‘Gerçek Aşk’ Beyaz Baykuş Yayınları’ndan çıktı.

Çok satanlar yazarı Marrs’ın kurduğu ileri sosyal medya dünyasında “semtine göre sevgili bul” tarzı yerellikler aşılmış DNA’nız Eşleşsin adlı yepyeni bir uygulama popüler olmuş, ruh eşini bulmak an meselesi haline gelmiştir. Kullanıcı sayısı bir buçuk milyarı bulan bu uygulamadan “Eşleştiniz” e-postası geldiği an tek yapmanız gereken: 9,99 pound ödeyerek eşleştiğiniz kişinin iletişim bilgilerine erişmek!

john marrs'ın yazdığı gerçek aşk kitabının kapak görseliCesaretin var mı aşka?

İdeal aşkınız dünyanın öbür ucunda yaşıyor da olabilir, evli-çocuklu da olabilir, sizden çok yaşlı da olabilir, hemcinsiniz de olabilir, psikopatın teki de olabilir…

Emin olabileceğiniz tek şey DNA’larınızın birbiriniz için ideal olduğu.

Dahası fiziki özellikleri ne olursa olsun insanların %92’si DNA eşlerine karşı ilk görüşte bir çekim hissetmekte ve kişiler 48 saat içinde birbirlerine âşık olmakta.

Bu cesaret isteyen fikir çevresinde şekillenen çok karakterli bir hikâye Gerçek Aşk / The One. Ve 2020’de Netflix’te on bölümlük dizisini izleyeceğiz. Uyarlama çalışmaları Kasım 2018’de bir tweetle ilan edilmişti. Gelelim kitaba…

Ruh ikizini bulmak hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı!

Kahramanlarımız Mandy, Jade, Nick, Ellie ve Christopher.

Birbirinden habersiz ve farklı yaşamlar süren bu kişilerin hepsi, kayıtlı oldukları DNA eşleştirme programından birer e-posta alıyor. Dönüşümlü olarak her bir kahramanın öyküsüne uğrayan tempolu ve yüksek tansiyonlu bir akışa kapılıyor okuyucu böylece.

Kocası tarafından terk edilmiş kalbi kırık Mandy, kusursuz aşkına kavuşma umuduyla hiç bilmediği bir muhite gidiyor.

Jade gerçek aşk uğruna tüm kredi kartı limitini kullanarak Avustralya’ya uçuyor ve mesajlaştığı adamın yaşadığı evin kapısını çalıyor.

Evlenmek üzere olduğu kız arkadaşının ısrarıyla testi kabul eden Nick, eşleştiği ideal kişinin bir kadın değil bir erkek olduğunu öğreniyor.

Milyoner iş kadını Ellie, insanlara duyduğu güvensizliğe rağmen DNA eşiyle görüşmeyi kabul ediyor ancak karşısındakinin gerçek niyetini anlamak için dedektif tutmayı da ihmal etmiyor.

Karanlık dürtülerini kontrol edemeyen psikopat Christopher ise DNA eşinin kendisi için tehdit oluşturan bir meslek grubundan olduğunu öğrendiği halde ona karşı duyduğu çekime engel olamıyor.

İnsan psikoljisi, kadınlık-erkeklik halleri ve ilişkiler hakkında çarpıcı olduğu kadar güncel tespitler barındıran sürükleyici ve gerilimli bir kitap ‘Gerçek Aşk’. Çok okuyanlar için zevkli bir kaçamak, okuma alışkanlığı zayıf olup ısınmaya çalışanlar için son derece motive edici bir seçenek. Yaklaşan bayram tatilini düşünürsek valize girmesi isabetli olacak bir şezlong kitabı. Yok canım tatil kim ben kim diyenlerse kanepeye veya küvete uzanıp keyfini çıkarabilir ve bu nefes kesici heyecana kaptırabilir pekala.

Posta Kitap / Haziran, 2017

Paylaş