İngiliz kraliyet düğününe Fransız etiketi

Paylaş

“When Harry Met Meghan” masalında mutlu son! Royal wedding eğlencemiz yayında…

Prens Harry ile evlenerek İngiltere kraliyet ailesine gelin giden ve tarihteki ilk Sussex Düşesi unvanını alan Amerikalı model-oyuncu Meghan Markle’ın sadeliğiyle öne çıkan beyaz ipek gelinliği Fransız Givenchy etiketine ve çizgilerine sahipti.

Clare Waight Keller – GIVENCHY Paris Yaratıcı Direktörü

Markanın son yaratıcı direktörü ve düğün elbisesinin ardındaki isim ise Birmingham doğumlu İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller. Keller, bu elbisenin tamamıyla Givenchy modaevinin mirasına sadık kalınarak tasarlandığının altını çiziyor. “Elbisenin odak noktası, omuzları zarif bir şekilde çerçeveleyen ve ince şekillendirilmiş bele vurgu yapan grafik açık bateau (kayık yaka) boyun çizgisidir. Hafif A-kesim etek bir alt etekle tamponlanmış, yumuşak yuvarlak kıvrımlarla akarak arkaya doğru uzanmaktadır. Üç çeyrek kesimli dar kol çizgileri ise ince bir modernite notu ekliyor. ”

Givenchy ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Duvağa gelince: Waight Keller romantik, katedral uzunlukta bir stil tasarlamış. Beş metre uzunluğundaki duvak, ipek iplikler ve organze el işlemeli çiçeklerin süslediği ipek tülden yapılmış. Duvağa işlenen hassas kompozisyonda yer alan birbirinden farklı ve benzersiz olan her bir çiçek İngiliz devletler topluluğundaki bir ülkeyi temsil ediyor.

Givenchy tasarım ekibinde yer alan işçiler, tül ve iplikleri bozulmadan tutabilmek için yüzlerce saat özenle ayakta dikilmişler ve her 30 dakikada bir ellerini yıkamışlar.

Prenses Diana – Kate Middleton – Rachel Meghan Markle

Böylece Meghan gelin, her ikisi de kraliyet düğünleri için İngiliz kadın tasarımcılarla işbirliği yapan rahmetli kayınvalidesi Prenses Diana ve eltisi Kate Middleton’ın ayak izlerini takip etmeyi de başarmış oldu (Diana’nın gelinliği Elizabeth Emanuel, Kate’inki ise Alexander McQueen için çalışan Sarah Burton tasarımıydı).

Prenses Diana’nın küçük oğlu Prens Harry ve eşi Meghan Markle artık Sussex Dükü ve Düşesi oldular.

Tasarım kariyerine 2011 yılında İngiliz etiketli Chloé’den başlayan Waight Keller, Calvin Klein ve Gucci’de çalışmasının ardından Mart 2017’de Givenchy’in sanat direktörü seçilmişti.

Ölümsüz stil ikonu Audrey Hepburn ile Givenchy’nin hikayesi için tıklayınız.

Kaynak: people.com

Paylaş