İşte 54. Ulusal Yarışma’nın kazananları

Paylaş

Sinemacıların ve kamuoyunun tüm tepki ve itirazlarına rağmen Antalya belediyesi tarafından Uluslararası Antalya Film Festivali’nden çıkartılan ulusal yarışma, yönetmen Kaan Müjdeci’nin girişimiyle bağımsızlığını ilan etti ve “Bir gün yine döneceğiz o şehre” sloganıyla bu yıl ilk kez İstanbul Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşti.

20 – 27 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen 54. Ulusal Yarışma’da gösterimlerin ardından dün gece düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu. Tarihi gece Facebook üzerinden canlı yayında izlenirken seyirciden ve kültür sanat camiasından tam not aldı.

Kadir İnanır, Sevin Okyay, Hülya Uçansu, Nihal Yalçın, Sarkis ve Tayfun Pirselimoğlu’nun jüriliğinde gerçekleşen Ulusal Yarışma‘nın kazananları şöyle açıklandı:

En İyi Film: Daha (Yön: Onur Saylak)

En İyi Yönetmen: Onur Ünlü (Put Şeylere)

En İyi Senaryo: Ahmet Büke, Emre Yeksan (Körfez)

En İyi Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü (Kar)

En İyi Erkek Oyuncu: Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat Van Eck (Daha)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Mr. Gay Syria

Yıldırım Önal Anı Ödülü: Ayşen Gruda

Altın Portakal’ın vatanı Antalya’ya dönene kadar her yıl bir sinemacının önderliğinde İstanbul’da yapılmaya devam edecek olan Ulusal Yarışma’da gelecek yıl bayrağı Kaan Müjdeci’den devralacak olan ismin Onur Ünlü olacağı da bilgiler arasında. Emek veren, destekleyen herkese alkışlar, teşekkürler, tebrikler! Hem çok şık bir törene imza attınız hem ülke sinemasını gururlandırdınız…

Paylaş